Роздільнянський район Одеської області
Символіка району
|
Опис Герба
На синьому полі увігнуте зелене перекинуте понижене вістря, закінчене нитяною облямівкою з поперемінних срібних і чорних прямокутників, у якому золотий сніп із двадцяти колосків, перев’язаних червоною стрічкою.
Щит розміщено на золотому картуші, верхня частина якого еклектична, а нижня виконана з гроно винограду та колосків. Унизу чорними літерами напис - Роздільнянський район. Щит увінчаний золотою територіальною короною.
|
|
Опис Прапора
Прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 2:3, яке складається з трьох вертикальних смуг – синьої, зеленої та синьої (співвідношення їхніх ширин рівне 2:3:2). У центрі зеленої смуги – жовтий сніп із двадцяти колосків перев’язаних червоною стрічкою, під яким жовте гроно винограду із листям та лозою.
|
Зміст символіки
Сніп - емблема родючості, землеробства та животворної сили. Двадцять колосків є символом єдності сільських рад району, а також добробуту та достатку, основою яких є праця на землі.
Виноградний орнамент у картуші вказує на поширення виноградарства у районі та є символом родючості та багатства.
Нитяна облямівка з поперемінних срібних і чорних прямокутників нагадує залізницю у три напрямки.
Золотий колір є символом багатства, благородства, достатку.
Зелений колір символізує родючість і процвітання сільського господарства.
Лазуровий колір доповнює символіку неба та води, красу та велич двох лиманів, а також відображує прагнення до краси, миру, єдності.
Герб розміщений у золотому картуші, який рекомендований Українським геральдичним товариством, та прикрашений золотою територіальною короною, яка вказує на статус району.
Затверджена рішенням районної ради від 15 червня 2012р. № 330-VI
.
Матеріал підготував Константин Богатов. 2016 р.
|