23 липня наша громадська організація надіслала до Вигодянської сільради на Одещині результати дослідження й
надала обґрунтування року заснування Доброжанове. Тож село у громаді цього року може відзначати свою 229-річницю.
До цього передувало звернення засновника музейного обійстя “Козацький стан”, курінного отамана, майора козацтва ГО “Південний оперативний козацький округ”, доброжанівця Ігоря Зайкова. Надалі його розглянуто Правлінням ГО "Краєзнавці Одещини" та розпочата кропітка дослідницька робота.
В результаті опрацювання багатьох джерел виявлено, що вперше поселення на місці сучасного села Доброжанове Одеського району згадується в далекому 1795 році, а його населення вже тоді складало 10 чоловіків.
Відомість Тираспольського повіту казенних і поміщицьких селищ і земель за ревізією саме 1795-го
нам вдалось віднайти та отримати в Інституті рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.
В цьому нам неабияк допоміг краєзнавець, наш друг Сергій Аргатюк. Він також надав додаткові
тематичні матеріали із власного архіву.
Цікаво, що вперше поселення мало назву на честь вихідця із Молдови, прапорщика Івана Павловича Доброжана.
У 1790 році він відзначився при штурмі Ізмаїлу, пізніше у 1793 році йому дали земельний наділ. Саме тут згодом і виникає перше поселення під назвою Добрянка, далі зустрічаються трансформації найменування від прізвища землевласника, такі, як: Добряна, Доброжанова, Доброжанівка. У XIX столітті на землях господарює поміщик, в минулому підпоручик Григорій Іванович Доброжан, син першого власника.
ГО "Краєзнавці Одещини" звертається до Вигодянської сільради та вважає рік заснування села Доброжанове – 1795, про що бажано провести консультації з громадськістю та прийняти відповідні рішення.
Ми надалі сприяємо вивченню історії окремих населених пунктів, з ціллю її збереження, вільної популяризації серед населення на рівні установ, організацій, об'єднань та органів місцевого самоврядування!