Зараз храм знаходиться в стані руйнації. Майже знищена покрівля, замуровані вікна та вхід, яким користувалися при проведенні служб, натепер входом служать ворота, які мабуть видовбали та встановили ще в ті далекі 30-ті роки ХХ століття.
Будівля занесена до переліку архітектурних пам’яток Миколаївського району. Автор внесення костелу до списку О.І. Тищенко.
Щодо промислово-економічного розвитку колонії перед Першою світовою війною потрібно зазначити, що в колонії розміщувався Пивоварний завод Південноросійського акціонерного товариства, також в селі розміщувався пивний склад, що належав Кемпе Матильді. Крім цього в селі діяв млин, господарем котрого був Ральф Ванер та один магазин «бакалея та табачний», котрим володів Франц Бер.
У «Списку населених місць Херсонської губернії», виданому у 1917 році, село іменується Катюшено (Гальбштадт), на його території розташовується 67 особистих господарств. Жителів 534 з них 201 чоловік та 333 жінки. Згідно з примітками в тексті управління селом здійснюється через збори общини. Найближча поштово-телеграфна станція в селі Софієвка (Шенфельд, Кринички).
В роки національно-визвольних змагань українського народу 1917-1920 років в колонії життя йшло своїм не плинним ходом. Є лише невеликі згадки про грабунки червоних влітку 1919 р., наслідком чого стало об’єднання колонії Гальбштадт з колоніями Шенфельд, Штейнберг та Петрівка в один район самооборони.
В 1920 роки на півдні України часто змінювалися адміністративні кордони, через це Гальбштадт опинявся то в Миколаївській області то в Одеській, то належав до Варварівського то до Карл-Лібкнехтівського (Ландауського) районів. Щодо сільських рад то поселення належало то до Новогригорівської то до Шенфельдської сільської ради, доки в 1926 році не було утворено власне Гальбштадську сільську раду, головою якої стає Штикар Г.Ф., секретарем Бауер М.М.
27 березня 1924 року створено кооперативне товариство «Зоргін». Воно об’єднувало 94 пайщики, займалося постачанням товарів різного роду: мануфактура, бакалія, галантерея, хлібне вино та інші товари. Проводить заготовку сільськогосподарської продукції. Головою правління був Гергард Р.Я, члени правління Мец В.Я, Штурн С.Я.
У період з 1930 по 1933 рік в колонії було створено колгосп імені Е.Тельмана. Він поєднував 147 господарств, в котрих нараховувалося 593 особи, з них 288 працездатних та 58 осіб підлітки у віці 12-16 років. За колгоспом закріплено 3 200 гектарів землі, в тому числі ріллі 2 456 га, сад та город 32 га, пасовиська 647 га, виноградник 32 га, в особистому користуванні колгоспників 65 га. Головою правління колгоспу був Микола Максимович Баштовий. Голова ревізійної комісії Кирило Михайлович Кириленко. Бухгалтер Каспар Каспарович Ванер.
Село було окуповане 10 серпня 1941 року німецькими військами та перейшло до румунської зони окупації під назвою губернаторство Трансністрія. В роки війни в колонії розташовувався один із загонів самооборони, на котрий опирався штаб команди СС «Р», що містився в колонії Ландау (сучасна Широколанівка Веселинівського району). До обов’язків загону входило підтримувати порядок в колонії, слідкувати за виконанням сільгоспробіт та виявлення осіб, що не були жителями колонії до війни, останній пункт зокрема майже завжди ігнорувався.
Звільнення села почалося в ніч на 27 березня, коли частини 152-ї Дніпропетровської стрілецької дивізії переправилась через річку Південний Буг в районі сіл Гальбштадт, Кринички, Новогригорівка.
Після війни почалася відбудова села та колгоспу. На початку 1950-х в господарстві колгоспу нараховувалося 100 корів, близько 3000 свиней та понад 1000 овець. Окремою гордістю працівників був збережений в роки війни сад та новостворена пасіка. Діяла городня бригада.
У 1957 році колгосп на правах відділку увійшов до складу радгоспу «Криничанський». В період з кінця 1960-х по 1980-ті роки в селі було відкрито магазин, клуб, створено бібліотеку, почав діяти ФАП.
У 1998 р. земля радгоспу була розпайована. Нині в селі діє ФАП та клуб, працює магазин. Ведуться роботи з газифікації села. Діти села відвідують школу в сусідніх Криничках, школа в самому селі була зачинена в 2007 році.